Pro sponzory

Pojďte s námi na palubu a bez předsudků

SVÍTÁNÍ boří předsudky a mýty o světě hendikepovaných už více než 29 let. Dlouhodobě budujeme Bezpečný přístav SVÍTÁNÍ, kam může vplout každý, kdo nenašel své místo nebo zastání jinde. Každý, kdo zažil kvůli hendikepu odsouzení a podceňování a každý, kdo neměl v běžném světě příležitost ochutnat úspěch

Dlouhou plavbu, na které jsme změnili a obohatili životy řady hendikepovaných, chceme uskutečňovat i nadále. K tomu ale potřebujeme relevantní prostory, bezpečné zázemí a tvůrčí atmosféru. To vše jsme objevili v nové budově v centru Pardubic a nyní hledáme další námořníky, kteří by nám s budováním takového zázemí pomohli, a to především finančně.

Naši patneři

Vyplout za naplněným a spokojeným životem

Vytvářejte společně s námi ty nejvhodnější podmínky pro plnohodnotný a radostný život všech členů posádky. Bez vytáček, zbytečných a nepotřebných úlev a nepatřičných projevů lítosti, pramenících z různých mýtů a zažitých stereotypů. Takovým prostředím se neproplouvá dobře. Přidejte se k nám a pomáhejte nám kormidlovat tím správným směrem!

Vítáme vás na palubě

Za poznání rozhodně stojí celý náš Bezpečný přístav SVÍTÁNÍ. Pokud máte otevřené nejen oči, ale i srdce, pak se vám v našem přístavu bude zaručeně líbit. A pokud toužíte svým nadšením a pomocí vytvářet bezpečné prostředí plné podpory, lásky, empatie a příležitostí, pak se k nám připojte. Vážíme si každého nápadu, radostné energie, pozitivního přístupu, odhodlání měnit svět. A finanční podpory, díky které bude možné toto vše realizovat. 

Vážení, marně pátrám v paměti, kdy jsem byla tak dojatá jako při rozbalení dárků od Vašich dětí. Vyprázdnila jsem pro ně závěsnou skříňku hned za vchodem, aby si jich musel každý příchozí všimnout a já se mohla naparovat, jaké mám bezvadné kamarády a jaké máme vůbec skvělé pedagogy, kteří dokážou děti takto vést a motivovat. Doufám, že až se na jaře situace zklidní, budu se moci přijet podívat. Pravou nohou do dalšího roku.“

– Reakce filantropa na dáreček od dětí, které vyráběly poděkování za dary pro Bezpečný přístav SVÍTÁNÍ

Kousek námořníka má v sobě každý z nás

Objevte v sobě námořníka. Věříme, že kousek z něj má v sobě opravdu každý z vás. O co všechno se budeme společně snažit?

  • Budovat svět bez předsudků, mýtů a nepříjemných stereotypů
  • O spolupráci a propojování se společensky odpovědnými firmami, které chtějí podpořit námořníky s hendikepem.
  • Převzít relevantní odpovědnost za celkový stav společnosti, její naladění a pozitivní prostředí, kde každý bude moci naplno rozvinout svůj potenciál a žít skutečný „obyčejný“ život.
  • Kormidlovat a určovat směr novými myšlenkami a vizemi, které rozboří mýty týkající se života lidí s hendikepem.
  • Působit na veřejný prostor i názory a smysluplnými akcemi.
  • Vytvořit Bezpečný přístav SVÍTÁNÍ v budově v Klášterní, který bude nejen školou, ale i kulturním centrem pro všechny, kteří s námi sdílí hodnoty a postoje.
„Dobrý den, děkuji za e-mail, snažila jsem se přispět. Doufám, že i moje pomoc bude prospěšná (přeposílala jsem i na známé …). Děkuji Vám za Vaši práci, péči, starost. Vidím v tom velkou naději, že všechno není tak zlé a špatné, jak to člověk někdy vnímá. Vážím si Vaší práce! Mějte příjemné a pohodové sluníčkové dny.“

– Reakce dárce na poděkování za jeho dar pro SVÍTÁNÍ

Připojte se k nám

Vyrazte s námi na cestu plnou radosti a silných zážitků. Vaše podpora se odrazí v rozzářených očích všech našich žáků a klientů, protože tvůrčí zázemí, bezpečný prostor, místo pro vlastní rozvoj a nalezení vlastního života na slunci potřebuje každý. A naši žáci a klienti obzvlášť. 
Vítáme štědré sponzory i malé dárce, protože každý, kdo se na našem Bezpečném přístavu SVÍTÁNÍ podílí, se zároveň stává jeho součástí. Můžete tak s námi organizovat různé akce, zažít kouzlo tvoření a prožívat radosti i starosti, které potkávají jedince s hendikepem každý den. 

Je čas napnout plachty, kontaktujte nás ještě dnes!