Příběhy žáků

JAKUB KARÁSEK: MALÍŘ, KTERÝ NEMLUVIL

Čtrnáctiletý Jakub Karásek rád maluje. Jeho specializací jsou portréty světoznámých státníků. Také miluje cestování. Z každé cesty, na kterou se vypraví se svými rodiči či prarodiči, pořádá pro spolužáky ve škole SVÍTÁNÍ zajímavé prezentace.

Když přišel do školy SVÍTÁNÍuměl jen několik jednoduchých slov. Ta ale nikdy dohromady nedávala smysl. Pokud se chtěl se svou učitelkou ve třídě dorozumět, musel najít vhodný obrázek, aby tušila jeho potřeby.

Potom ale Jakub začal pravidelně docházet na logopedii. Jeho počáteční strach, že nemluví alespoň jako ostatní děti, velmi rychle zmizel, i díky individuálnímu přístupu speciální pedagožky. Najednou to šlo a Jakub se rozmluvil tak, že dnes při svých prezentacích není téměř k zastavení

Ve slušivém bílém plášti a se štětcem v ruce s radostí zasvěceně popisuje proces tvorby svých obrazů. Vypráví také o lodíchvlacích i dalších dopravních prostředcích. Jeho doslova encyklopedické znalosti o slavném zaoceánském parníku Titanic nebo o legendární lokomotivě přezdívané Kyklop jsou neuvěřitelné.

Jakubovi blízcí jsou vděčni za příležitost, kterou dostal… A podobných osudů je v naší Základní škole a Praktické škole SVÍTÁNÍ, o.p.s., kde se více než 25 let věnujeme dětem a mladým lidem se zdravotním hendikepem, víc…

Je čas napnout plachty, kontaktujte nás ještě dnes!