Příběhy žáků

TOMÁŠ BORN

Tomáš Born je mladý dospělý muž (ročník 1994), který se rád baví s lidmi a zajímá se o dění kolem sebe. Je velmi společenskýusměvavývstřícný a komunikativní. Od jeho vrstevníků ho však dělí fakt, že je handicapovaný. Na svět se dívá z vozíčku. Kromě těžkého tělesného postižení má ještě zrakové a lehké mentální.

Navzdory různým bariérám si ale udržuje přehled. Vyzná se ve společenském dění, baví ho politika i sport. Má výbornou paměť.

Je absolventem Praktické školy dvouleté v Základní škole a Praktické škole SVÍTÁNÍ, která už 25 let pomáhá dětem a mladým lidem s handicapem.

Nyní dochází do sociálně terapeutických dílen školy SVÍTÁNÍ, které ho připravují na běžný život. Je aktivním členem zdejší školské rady. V budoucnu by chtěl pracovat jako asistent ředitelky nebo na PR oddělení školy. Má za sebou dokonce několik úspěšných moderací.

Aby se mohl dál rozvíjet, uvítal by společně se svými kamarády podporu sociálně terapeutických dílen, díky níž by mohl ještě zvýšit šanci uplatnit se na trhu práce.

Je čas napnout plachty, kontaktujte nás ještě dnes!